Promocja !

oferta

Peru było kolebką wspaniałego rzemiosła jeszcze na długo przed powstaniem Państwa Inków i przybyciem hiszpańskich konkwistadorów. Ci ostatni nie zdołali zniszczyć i wykorzenić tradycji artystycznych, dzięki czemu możemy podziwiać wyroby rękodzielnicze w niezmienionej od wieków formie.

W naszej Galerii znajdziesz wyroby wykonane z naturalnych surowców takich jak: tykwa, bambus, łuski amazońskiej ryby Paiche, kły, pazury, kolce jeżozwierza, pióra papugi Guacamayo i Tukana, skorupa kokosa, nasiona z amazońskiej dżungli, trzcina z jeziora Titicaca, półszlachetne kamienie naturalne, stopy metali charakterystyczne dla Ameryki Łacińskiej, wełna lamy i alpaki.

Indianie są bowiem mistrzami w wykorzystywaniu wszystkiego, co dla wielu z nas już dawno wydałoby się bezużyteczne. I skoro problemem nie jest noszenie sandał wykonanych z opon samochodowych, to chyba już nic nie wydaje sie przy tym niemożliwe.

Eksportując wyroby z Ameryki Południowej kierujemy się kilkoma ważnymi zasadami:

1. Nie wywozimy gatunków roślin i zwierząt będących pod ochroną

2. Godnie opłacamy pracę rzemieślników wytwarzających tradycyjne rękodzieło

3. Sprowadzamy wyłącznie rękodzieło wytwarzane w Ameryce Południowej (a nie w Chinach)

4. Opisujemy przedmioty rzetelnie, starając się przekazać Ci ciekawostki i historię z nimi związaną

 

Galeria Santusitay zajmuje się również sprowadzaniem na zamówienie ziół z amazońskiej selvy. Współpracujemy z lekarzami Instytutu Medycyny Andyjskiej w Peru, a  sprowadzane przez nas zioła posiadają oryginalny certyfikat Instytutu oraz przepis stosowania ziół. Zapraszamy do zapoznania się z opisami ziół w dziale amazońska apteka.

Copyright © 2008 sztukaperu.com

ponczo, wełna lamy, egzotyczna biżuteria