Promocja !

o firmie

Galeria Santusitay - Sztuka Peru powstała z fascynacji kulturą, historią i sztuką krajów obu Ameryk, ale przede wszystkim krajów Ameryki Południowej. Naszą działalność zogniskujemy na Peru, kraju, który stanowi swego rodzaju "kontynent w pigułce". Dlaczego?

Spotkać w nim można ślady kultur, historii i tradycji krajów latynoskich, dużą różnorodność klimatu i natury-flory i fauny oraz różnorodność etniczną mieszkańców.

Nasz serwis i sklep poświęcamy ludziom, którzy tworzą sztukę od pokoleń i przekazują ją w swoich wyrobach ukazując nam w nich swoją historię, kulturę i tradycje. Ludziom, których ducha nigdy nie udało się złamać, choć byli najeżdżani, podbijani i grabieni ze swoich skarbów - w sensie materialnym jak złoto czy inne szlachetne kruszce i w sensie niematerialnym jak kultura, religia, tożsamość.

Każde peruwiańskie miasto posiada własną historię do opowiedzenia ze swoimi legendami, bogami, świętymi, potworami, tańcami, tradycyjnymi potrawami i obyczajami. W każdym takim mieście pracują mozolnie rzemieślnicy, którzy w swoich wyrobach artystycznych nam je ukazują.

Rękodzieło, które znajdziecie w naszym sklepie zostało stworzone przez tych artystów-rzemieślników, stosujących dawne techniki wyrobu, a każdy z prezentowanych wyrobów jest unikatowy.

Przekażemy Wam więc cząstkę dziedzictwa i historii zawartą w niebanalnych przedmiotach oraz ciekawostki i osobliwości ze świata odległego i dla wielu jednak nadal nieosiągalnego.

Jesteśmy aktywnymi podróżnikami i wiemy że Peru stanowi bramę turystyczną dla odwiedzających Amerykę Południową i jest dla turystów odmianą od popularnych kierunków turystycznych, dlatego już wkrótce podejmiemy się wyzwania organizacji eskapad do Peru.

Tymczasem zapraszamy Was do wirtualnej wędrówki po krainie kontrastów kulturowych, klimatycznych i geograficznych, zachwycających bogactwem dziedzictwa etnicznego, kuchni, muzyki i folkloru.

Komentarze

Copyright © 2008 sztukaperu.com

ponczo, wełna lamy, egzotyczna biżuteria