Promocja !

Aretes de cafe, achira y acai

BIŻUTERIA » KOLCZYKI z Kokosa, NASION I PIÓR

Cena:25.00
Posiadamy na stanie:1
Cechy
Rozmiar długość z biglem 9 cm; szerokość 2 cm
masz pytania?

Materiał: ziarna kawy, nasiona acai

Bigle: metal alpaka

 

Jesteś uzależniony od kawy, teraz możesz poczuć jej aromat nawet na uszach, jej zapach odtąd może towarzyszyć ci przy delikatnym powiewie wiatru, a w kompozycji-kolorowe nasionami achira i acai pobudzą dodatkowo twoje zmysły.

 

 

Roślina Marfil Vegetal znana również jako Tagua rośnie głównie w tropikalnych lasach Kolumbii, Ekwadoru i Panamy a jej nasiona znane pod nawą "cabeza de negro" (czarna główka), coquilla (Brasil) są wykorzystywane do wyrobu nie tylko przepięknej biżuterii. Z nasion tagua wyrabia się kultowe figurki, części do szach, zabawki, fajki, pojemniki na napoje. Prawdziwymi mistrzami w wytwarzaniu przecudnych przedmiotów z nasion tagua są plemiona Embera i Wounaan (Kolumbia, Panama).

Nasiona Tagua-coquilla przed stwardnieniem wypełnione są płynem, który przekształca się później w maź i nabiera twardości kości. Podobieństwo Tagua do kości słoniowej (twardość i kolor) przyczyniło się do ograniczenie wybijania słoników, gdyż dzięki naturalnym właściwościom nasion i wykorzystywania ich do wyrobu rozmaitych przedmiotów, zmniejsza się ilość produkowanych ozdób z kości słoniowej.

A A A

Komentarze:

Copyright © 2008 sztukaperu.com

ponczo, wełna lamy, egzotyczna biżuteria