Promocja !

Aretes de Alpaca con Obsidiana IV

BIŻUTERIA » KOLCZYKI z alpaki

Cena:25.00
Posiadamy na stanie:1
Cechy
Rozmiar długość z biglem: 7 cm; szerokość: 2 cm
Kolor brązowy z ciemnymi plamamy
masz pytania?

Materiał: metal alpaka, kamień obsydian, frędzle ozdobione tygrisiem oko

Kolor: Brązowy z ciemnymi plamamy

Kraj pochodzenia: Peru

 

Kolczyki wykonane ręcznie przez peruwiańskich artesanos z metalu alpaka i ozdobione obsydianem.

Obsydian jest skałą magmową złożoną ze szkliwa wulkanicznego i występuje w wielu postaciach z których najbardziej popularny jest "obsydian biały" (szary, przeźroczysty), "obsydian czarny" (czarny błyszczący i czarny przeźroczysty). W Ameryce środkowej w czasach prekolumbijskich ceniono jego właściwości energetyzujące, służył m.in. do wyrobu narzędzi i instrumentów. Jego moc chroni rodzinę, pomaga w koncentracji, obdarza mądrością i siłą. Szamani wierzyli iż czarny obsydian wspomaga transformację, zdolności parapsychiczne i rozwój wewnętrzny. Pomaga zajrzeć do własnego wnętrza, zmierzyć się z lękami, obsesjami, wątpliwościami czy nałogami. W medycynie naturalnej obsydian stosuje się w leczeniu zaburzeń systemu trawiennego.

Jest kamieniem dla zodiaku koziorożca.

 

Kamienie towarzyszyły człowiekowi od wieków, służąc jako narzędzia, goty do strzał itp. Obecnie za sprawą szamanizmu, obrzędów kultowych, magii, są traktowane jak talizmany, ochraniające noszące je osobę przed złymi mocami. Indianie wierzą iż oprócz ochrony, kamienie wzmacniają cialo, umysł i ducha, regulują przepływ energii w organiźmie, leczą liczne schorzenia.

 

Biżuteria z alpaki jest bardzo ceniona na całym świecie i chętnie noszona ze względu na swoje właściwości hipoalergiczne.Jako stop metali nazywana była nowym srebrem.Srebra jednak nie zawiera,jednak jego właściwości zbliżone do właściwości srebra nadają mu bardzo duże znaczenie w wielu gałęziach gospodarki. Szczególnie ceniony jest przez jubilerów, którzy wielokrotnie zastępują nim srebro tworząc swoje wyroby, gdyż metal ten nie ciemnieje pod wpływem czynników atmosferycznych oraz nie powoduje uczuleń.

Tak naprawdę alpaka jest "mosiądzem wysokoniklowym", srebrzystobiałym stopem zawierającym  40-70 % miedzi, 10-20 % niklu, 5-40 % cynku. Po raz pierwszy zastosowano ją w Chinach, a do Europy przybył pod nazwą paktong lub biała miedź. W XVIII w. niemieckie spółki zaczęły używać podobnego stopu. Niemiecki fabrykant Berndorf nazwał ten metal alpaką i termin ten upowszechnił się na świecie. Jako że jest odporny na korozję, używany jest m.in do wyrobu elementów łodzi, wyrobu instrumentów muzycznych (saksofonu), sztudźców, sprzętu medycznego i.in.

Alpaka jest bardzo popularna w Ameryce Południowej, szczególnie w Peru, gdzie rzemieślnicy wykonują z niej oryginalne ozdoby skręcając przy pomocy specjalnych szczypców cienkie druciki alpaki w przepiękne geometryczne formy i motywy. Następnie tak powstałe szkielety inkrustują kamieniami ozdobnymi: chryzokolami, turkusami, obsydianami


A A A

Komentarze:

Copyright © 2008 sztukaperu.com

ponczo, wełna lamy, egzotyczna biżuteria